Kam vyrazit?

Tipy na nejhezčí výlety v okolí našeho penzionu:


Tato fotografie místa Hrad Loket byla poskytnuta s laskavým svolením webu TripAdvisor.

Loket nad Ohří

Gotický český královský hrad byl založen jako strážní hrad ve třetí čtvrtině 12. století, rozšířen v době Václava IV. a v 16. stol. upraven. V 19. stol. částečně rozbořen, zřízena věznice. V malebném zalesněném údolí vytvořila řeka Ohře meandr, na jehož vrcholu se tyčí masiv hradu Lokte. Pod hradem, na jihovýchodních svazích se rozkládá město, které je chráněno smyčkou řeky – příroda a člověk tak vytvořili velmi působivý romantický celek, který je ojedinělý v celých Čechách.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně oplývají neopakovatelnou atmosférou. Ve výjimečné shodě přírodního bohatství a činnosti lidské ruky jsou perlou západočeských lázní. Důkazem je zasazení městské zástavby v širokém údolí mezi okolními lesními výšinami, četné vývěry minerálních pramenů, lázeňské parky, kolonády, historizující architektura lázeňských domů. Zpívající fontána je mariánskolázeňskou chloubou.

výlety z penzionu Blanka
ubytování s výlety v Karlových Varech

Bečov nad Teplou

Městečko se starým hradem je jedním z nejmalebnějších a nejvýznamnějších míst pod Krušnými horami. V prostorách hradu byl za dramatických okolností v roce 1985 nalezen románský relikviář sv. Maura, který patří k nejcennějším v Evropě. Relikviář je dokladem románského zlatnictví mimořádné výtvarné a řemeslné kvality a je jedinou památkou svého druhu na území českého státu.

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně byly založeny 27. dubna 1793. Pojmenovány jsou podle císaře Františka I., který je považován za jejich zakladatele. Skutečné dějiny Františkových Lázní začínají daleko před jejich založením. Již ve středověku donášely nosičky vody Františkův pramen do blízkého Chebu. Později objevili lékaři jeho léčebné účinky a pramen se stal nejvyhledávanějším léčivem v Evropě. Socha malého chlapce s rybou je symbolem Františkových Lázní. Lázeňský fotograf pan Škarda vymyslel jednu z nejmilejších legend v Čechách – podle ní každá pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy, otěhotní.


Tato fotografie místa Františkovy Lázně byla poskytnuta s laskavým svolením webu TripAdvisor.
ubytování se snídaní Karlovy Vary

Chodovar

Rodinný pivovar Chodovar poskytuje mimo svých produktů i možnost ojedinělé odpočinkové pivní kůry.

Penzion Blanka

Václav Koudelka

IČ:  43300901

  • K Přehradě 23, 360 07 Karlovy Vary - Doubí 
Rolovat nahoru